Žádná moc
nesmí platit více
než zákony.

Cicero

AKTUÁLNĚ

Jiří Besser navštíví Vatikán

5. prosince 2011 – Ve dnech 5. až 7. prosince navštíví ministr kultury Jiří Besser spolu s arcibikupiem pražským Mons. Dominikem Dukou Svatý stolec.

Neexistuje žádná korupční kauza Besser

5. prosince 2011 – Prohlášení ministra kultury Jiřího Bessera

Prohlášení ministra kultury Jiřího Bessera k otázce nepřesně vyplněného majetkového přiznání, které veřejným činitelům ukládá podat zákon o střetu zájmů

1. prosince 2011- Dnes jsem byl osloven redaktory Aktuálně.cz ohledně mé účasti ve společnosti Comoros Group, LLC registrované ve Spojených státech amerických.

Zákon o narovnání vtahů mezi státem a církvemi

Ministr kultury Jiří Besser se 1. prosince na Úřadu vlády zúčastní jednání Legislativní rady vlády, kde bude projednáván návrh zákona o narovnání vtahů mezi státem a církvemi.

Jiří Besser pokračuje v jednáních o budoucnosti otáčivého hlediště

Ve středu 30. listopadu 2011 proběhlo další jednání Komise ministra kultury pro řešení problematiky otáčivého hlediště a revitalizace zámeckých zahrad v Českém Krumlově.

Vladimír Opěla byl odvolán z čela Národního filmového archivu kvůli zásadním a opakovaným manažerským pochybením

22. listopadu 2011, MKČR – Více než tři a půl milionu korun z peněz daňových poplatníků vyplatil NFA soukromému subjektu na základě absolutně neplatných dokumentů za práci, která minimálně z podstatné části nebyla a ani nemohla být nikdy provedena. Ministr kultury Jiří Besser se na základě zjištění kontrolních orgánů MK rozhodl postupovat jediným možným způsobem. Odvolal Vladimíra Opělu z funkce a dočasným řízením NFA pověřil prvního náměstka Františka Mikeše, do jehož gesce Národní filmový archiv spadá.

Lázně Kyselka zůstanou kulturní památkou

21. listopadu 2011, MKČR – Ministr kultury Jiří Besser zamítl rozklad z 5. září 2011 a potvrdil tak předchozí rozhodnutí ministerstva ze srpna tohoto roku, že areál lázní Kyselka zůstává zapsán mezi kulturními památkami. Rozhodnutí je konečné a nelze se proti němu odvolat.

Jiří Besser v diskusi o kultuře a kulturní politice

Ministr kultury Jiří Besser se 15. listopadu 2011 zúčastní diskuze „Kulatý stůl Comenia“.

Jiří Besser v Ledči nad Sázavou

V pátek 11. listopadu 2011 navštíví ministr kultury Jiří Besser Ledeč nad Sázavou, kde se setká se zastupiteli města a mimo jiné si prohlédne i místní památkovou zónu.

Jiří Besser předá ceny nejlepším studentům

Ve čtvrtek 10. listopadu 2011 budou v Zrcadlovém sále Klementina předány ceny vědomostní soutěže Magni.